Aké nové SUV?

Táto téma obsahuje 30 odpovedí, má 0 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 7 rokmi, 7 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 15 - 16 cez 30 (z 31 celkovo)
  • Autor
    Príspevky
  • #1301

    Anonymný

    OK!

    #1315

    Anonymný

    No som zvedavý čo nakoniec vyberieš, daj potom vedieť aj čo to o predajcoch a ich rozprávkach. Tak šťastnú ruku pri výbere.

    #1366

    Anonymný

    Bol som v Toyote na skúšobnú jazdu benzínovej RAV4. Chcel som manuál, ale oni mali CVT, nakolko manuál údajne
    nikto nekupuje. Súhlasil som, no moc ma to neohurilo, mýslím tým oneskorené reakcie od plynového pedála až po zrýchlenie
    a tiež až po samotný výber trasy, ktoru určuje predajca, podľa mňa to je pre nich len akási záťaž, čo musia zo zákaznikom
    strpieť. Ja tieto automaty nemusím, nejazdím snimi, možno to bolo i preto, že som bol viac opatrnejší pri jazde.
    No a akurát vten deň, kedy som mal testovaciu jazdu, zhodou okolností toyota menila u RAV4 benzínu cenník smerom hore.
    Pribalila totiž jeden paket už ako povinný do modelu,o ktorý som mal pôvodne záujem. Musel som sa rozhodnúť v ten deň,
    pretože, na druhý deň by bol ten istý model o výbavu(bezpečnostný paket) síce bohatší ale aj o liter € drahší. Dal som si
    urobiť cenovu ponuku, že sa rozhodnem,,,,,inak predajca moc sebavedomý, písal som mu predtým aj na mail, druhý raz už
    ani neodpovedal,,,,mal na háku.

    Potom som išiel do Hyundai-a, tam mali predvázdačku len 1,6 T GDI, o ktoru som nemal záujem, čiže som nejazdil.
    Dal som si urobiť cenovu ponuku na Tucsona 2.0 l crdi, 100 kw. Pýtal som sa predajcu na určité veci- technické( turbo, dpf,
    servisné náklady), ohladne uvedeného modelu. Nevedel, išiel za kolegom vedľa, ten mu povedal, že oni na takéto veci
    neboli zaškolení,,,DDDDDD!!! Povedal mi, že nevie, že nech idem do ich servisu za technikom si to zistiť???!! Môj
    nechápavý pohľad ho donutil zdvihnuť telefon a zistiť to. Ponuka na dieselový Tucson bola zaujímavá, ale nehorázne vysoké
    servisné náklady,,, a ked som videl ten prístup,,,,no veru neviem, neviem…

    Odtiaľto rovno do mazdy, tá je špecifická svojím konzervatívnym postojom ku jednotlivým modelom a zľavám ani
    nehovoriac. Človek musí brať len to, čo maju nakonfigurované oni,,,, no večná škoda, trocha flexibility by nezaškodilo!
    Tu som jazdil z 2.0 l benzínom CX5, 4×4,manuál, no musím povedať, že to bola pre mňa iná liga oproti RAV4 a najmä voči
    tomu, čo mám v garáži,,, DDDD!Ten benzín funguje ako diesel, fakt iná trieda. Ale ked človek pretaví svoje požiadavky
    do modelu auta, cena razom vyskočí hore, a to som skromný . Je tu jednoduchá filozofia, bude bereš alebo nechaj tak!
    V CX5 som sa naozaj cítil velmi dobre.
    Stihol som aj Nissan, predajca sa snažil, urobil celkom slušnú ponuku, o ktorej aj uvažujem,
    predajca mal celkovo dobrý prehlad.
    Jazda X Trailom bola dobrá. Tie udajné trubodiery pri rozjazde a jazde som ani nepostrehol, auto jazdí svižne, cítil
    som sa v ňom dobre ako v CX5.
    Tu som bol spokojný. Len čo som vošiel do predajne, už mi išiel v ústrety predajca, čo sa napr. o Hyundai nedá povedať
    a ani porovnať. No iný prístup! Príde však koncom roka do X Trailu dvojlitrový diesel a aj s automatom a aj vyššou cenou, bola však aj informácia, že to má byť len 1,6 s biturbom, o tejto verzii však nissane nič nevedia. Toto povedal M. Karpát v jednom videu pri teste X Trailu.

    Chcel som vyskúšať aj Sportage, 2.0 l crdi, 100 KW, manuál, ale predvázdačku mali v automate, ktorú predali pred
    troma dňami a maju len 1,7 l crdi, do toho sa mi nechcelo už isť, predajca spravil ponuku a ja som sa porúčal,,

    #1367

    Anonymný

    No pekný prístup predajcov, len čo je pravda. Pár postrehov odo mňa: Kamarát kupoval manželke obyčajný Rapid, pýtal sa aký to má tempomat, odpoveď bola neviem. Sused chcel kúpiť manželke i10, predajcova otázka: To Vám načo bude ho poslala za inou značkou.

    Zaujala ma Vaša veta: predajca vyberá trasu. Na Slovensku zjavne zvolili predajcovia zlý prístup.

    Základnú selekciu už asi máte, do užšieho výberu postúpili Mazda CX5, Nissan X-Trail. Nezvažovali ste vyskúšať aj dvojičky Volvo XC60 a Ford Kuga? Výber benzínových aj dieslových motorov je tam podľa mňa zaujímavý.

    #1370

    Anonymný

    No zaujímavý komentár. K tomu Karpatovi, ten toho už nadrístal,ja už ho ani nepozerám lebo niekedy mi to príde, že hovorí len aby čosi hovoril, takže radšej všetko overiť.

    S mazdou CX5-je to fajn auto, ale bacha na ten diesel, viem, že tam bola zvolávačka, pridierali sa vačkové hriadele.

    Xtrail je fajn, vozil som sa v nom a dobré auto. Spotreba slušná, okolo 6-6,5l, len ťah do 2000 ot. poslabší až potom sa poriadne rozbehne.

    Kia 1,7 CRDi je to dobrý motor, roky overený a výkonovo dostatočný.

    A Yeti sa vám nepáči?

    #1371

    Anonymný

    Z vlastnej skusenosti jednoznacne CX-5. Motor 2.0. manual benzin ATMOSFERA. Bez turba a kopy inych ku.vitok. po 40.000 km spotreba 7.2 litra. A je to stvorkolka.

    Podla mna su smiesne tie 1.2, 1.4 motory benzinove pre vyse 1700 kg auto.

    A nafta…tie kratke trasy so studenym motorom sa raz ukazu a nebude to lacne.

    Este som zvazoval aj Forester, ale vyhrala CX-5 a urobil som dobre.

    #1373

    Anonymný

    Ešte k tým predajcom. Bol som v zahraničí, napísal som do Toyoty, že chcem skúšobnú jazdu s RAV4. Napísal som kedy, trasu- mesto, dialnicu, horský prechod, okresky, mesto, tak 50 km tam  a naspäť,,, nik,,, vážne nikto nedopísal, žiadna reakcia! Veď je slušnosť odpísať, nie??Potom som volal do predajne,,, zasa od znova vysvetlovať,,, záver, na dialnicu asi ťažko, že on(predajca) sa nedá zabiť pri 150 km/h po dialnici, že ma nepozná aký som vodič ,atd,,,blá,,, blá,,,. Ja mu na to,že som taký, ktorý dodržuje zákon. No pre nich je to asi záťaž, aby bol kdesi v aute vyše hodiny.   Inak písal som aj do Huyndai-a, a aj tam mali tiež v páži niečo napísať.DDD Asi tam stáli ludia v rade na autá,ako kedysi za socíku na škodovky alebo lady, dacie, trabanty, wartburgy,,,,, ked nemohli odpísať aspoň slovo, či vetu. Inak asi platí porekadlo,, akým pán- taký krám.  Nad Volovom či Fordom som neuvažoval. No ten Karpát fakt asi zadrístal dobre s tým biturbom pre x trail, ked  v predajni nissan o tom nič nevedia,, ddddddd! Inak CX5 je fakt iný level.A aj pre mňa, bohužiaľ. Myslím tým 2.0 l benzín. Do dieselu by som nešiel,,, dd,, povedal mi to aj predajca, že mazdu CX5 diesel nie, že radšej benzín. O tých vačkach u dieselov som čítal. Inak toto som sa opýtal predajcu, či nemá aj benzín problém z vačkovým hriadelom. DDDD,,, Je mi smiešne aj písať, ale zacitujem,,, ddd,, viete, keď je problém z motorom tak je zvolávačka a firma to opraví,,,, že nevie o takom probléme. Ale ja som čítal na webe, že diesle od CX5 mali velké problémy s VH, za druhé, že nebola žiadna zvolávačka, ale oprava bola urobená iba tomu, kto sa prihlásil, no tiež dvojaký meter, no možno to bolo ináč, neviem. Mazda je hrdá značka, mne osobne ten 2.0 l dobre imponoval. Kedže chcem nové auto poistiť, potrebujem alarm( treba doplatiť) alebo iné zabezpečenie, jazdím zahraničie, som zvyknutý na rezervu( treba dokupiť lebo ju nemá), človek nikdy nevie čo sa stane, manželke treba  parovacie senzory(treba dokupiť), auto je velké a totižto väčšie ako aj to, ktoré mám,,, a tým pádom som sa dostal u CX5 razom ku nechcenej vyššej cene,   čo som už nedokázal akceptovať,,, zabudol som ešte na metalýzu(asi,600€),,no bolo to velke sústo i pre mňa musím priznať!( nad 28500€). Ale ešte raz musím napísať, že tem benzín fakt, ale naozaj nemá chybu, je fakt dobrý ale  aj  drahý( musel by som navýšiť rozpočet,,ddd) ale možno nabudúce!!!( Keby som mal trochu viac prachov tak ju beriem hneď!!) Ja len dúfam, že klasická atmosfera nevykape, je mi jasné, že diesel a turbo je ako brat a sestra, ale nechápem tie vízie u benzínových motorov. Minule som čítal asi týžden dozadu, že oktávka ide do litrového  trojválca a výkone cez 100 Kw,( to číslo neviem presne, asi to bolo na autobilde alebo v top speed). No neviem, či tento smer(DDD) je správny, nie som na to expert, ale asi nie. Inak auto som už objednal, rozhodol som sa pre diesel,  X trail,4×4, za 24,8L €( Acenta). Cena dobrá. Mne vyhovuje. Viem, že nafta je náročnejšia, ale musel som vyhodnotiť fakty ako také. Kupovať benzín, na ktorý nemám momentálne(už čas šetriť)dostatok financií by bolo pre mňa len prehlobovanie priepasti, pretože je otázka času, kedy by som zasa musel vraziť ečka do opráv strého auta, čo sa mi fakt už naozaj nechce.  A auto potrebujem. Budem s ním jazdiť i dlhé trasy, ako som už písal hore, ale nikdy by som si naftu nekupil na len jazdu po meste a na len krátke trasy!! Dúfam, že to bude v pohode.  Už len užiť si a tešiť sa zo  života v zdraví !!  bez debilovín, sprostostí a stresov, a to prajem Vám všetkým !

    Nech sa Vám darí!!!!!!

     

     

    #1377

    Anonymný

    Tak zelam nech sluzi auticko…pre mna cesta, ak nie su eura je prezret Gebrauchtwagen Mazdu v Nemecku…v podstate nove auta, s nejakymi 15.000 km a vyyyyrazne lacnejsie od cennikovych cien. Velmi zaujimava varianta…

    #1383

    Anonymný

    tak dik za podelenie sa so skusenostami a dojmami..xtrail je pekny kusisko auta (ako pises za necelych 25litrov).. nech ti spolahlivo a bez nehody sluzi

    #1387

    Anonymný

    ,,, no dúfam aj ja, že to bude v poriadku, spoľahlivé a hlavne bez nehody!!!! Je to objednané, príde to asi  v auguste-septembri, dúfam, že vydrží dovtedy aj „starý pán“ Santa !!!!

    #1412

    Anonymný

    Mazdu CX-5 doporučujem. Máme 2.5 benzin, je skvelá. Aj krátke jazdy, aj diaľnica, po zábehu sa dostala na cca 7.5 l. A máš to bez starostí. Čo Ti chýba na 2.0 benzín, 160k, výbava Challenge za 26.500 ?

    #1414

    Anonymný

    Chcel som tento model, ale,,,,. K cene sme pripočítali 600,.za metalýzu, bielu sme nechceli, plus alarm, chceme to i poistiť, cúvacie senzory(parkovací asistent nám ponúkli od modelu atraction za 28500)lebo s autom bude jazdiť napr. i manželka, mne to netreba,plus plnohodnotná rezerva za 500, takže to auto je v pohode,nič mu nechýba,,,ddd, len nad náš dohodnutý finančný limit, škoda. Nejaký výrazný cenový bonus od mazdy neexistuje, na rozdiel od iných predajcov, čo je myslím na škodu. 

    #1415

    Anonymný

    Čo takto Mitsubushi Outlander ? Kvalitný pohon 4×4 , a poriadny motor, poznám z vlastnej skúsenosti

    #1864

    Anonymný

    No, tak mi už došiel x-trail. Prihlásil som to, ešte to zabehnúť,,,,,a dúfam, že bude slúžiť dobre!

    #1865

    Anonymný

    No viezol som sa v tej CX-5 s motorom 2,0 a konštatujem nasledovné. Ťah motora nič moc, pre lepšie zrýchlenie treba motor točiť. Spotreba okolo 7l ale iba s fakticky ľahkou nohou, bežne 8-9l. A tá spoľahlivosť, no ani tá Mazda už neni čo bývala, ten diesel celkom sprasili, veľa reklamácii na predčasne opotrebený vačkový hriadeľ a s beznínom sa uvidí, ale zložitý je viac ako dosť, také komplikované výfukové potrubie nemá ani lokomotíva. Dnes už nie je nič biele alebo čierne, nízke výrobné náklady a CO2 vládne svetu. 

Zobrazujú sa príspevky 15 - 16 cez 30 (z 31 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému