Aké nové SUV?

Táto téma obsahuje 30 odpovedí, má 0 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 7 rokmi, 7 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 15 - 1 cez 15 (z 31 celkovo)
  • Autor
    Príspevky
  • #180

    Anonymný

    Aké nové SUV?

    #1273

    Anonymný

    Mám v úmysle kúpiť nové rodinné auto. Teraz jazdím na Hyundai SF, r.v.2004, nájazd 330000 km, diesel, 4×4. Chcem ísť do SUV, potrebujem priestranné auto, pretože okrem iného jazdím i zahraničie každé tri týždne cca 500 km tam, potom auto v zahraničí nejazdí a potom 500 km späť, doma zasa len kratšie trasy, okresky a pod., Pomer dlhá a krátka trasa je 50:50, takmer. Nájazd ročne je približne okolo 15-17000 km.

    Potrebujem i 4×4,, síce to využijem len v zimnom období, ale bez tohto pohonu by som sa nevyhrabal z garáže ku najbližšej miestnej komunikácií.

    Uvažoval som o Nissane x Trail, ale u tohto mám obavu z objemu motora 1,6, taktiež aj o iných konkurentoch v tejto triede a v neposlednom rade i o benzínovej toyote RAV 4 o objeme 2.0 l.

    Osobne s diesela mám obavu, čo sa týka krátkych jázd, kedy budem doma, najmä s DPF a používania auta v zimnom období, kedy sa motor ani poriadne nezohreje a stým spojené možné komplikácie po rokoch používania auta. Viem, že na nové bude záruka, ale všetko má svoje výhody i nevýhody.

    #1275

    Anonymný

    Zabudli ste napísať aký je rozpočet na to auto. Poctivých 4×4 v dnešnej dobe nie je veľa, väčšinou sa vyrábajú psedo 4×4. Na začiatok treba upresniť v akých cenách sa chcete pohybovať.

    #1276

    Anonymný

    ,,,,  rozpočet tak okolo 25-27000,,,,

    #1278

    Anonymný

    Rozpočet to nie je zlý. Všetky autá ktoré zvažujete používajú Haldex 5. generácie. Riešenie to je dostačujúce, no ak chcete auto používať aj v ťažších podmienkach, treba sa poobzerať po takom ktoré má Torsen. V dnešnej dobe snáď len Audi a Subaru. Potom už len pick – up a veľké off road. No a treba rátať aj s tým že SUV sú síce z vonku veľké, no vnútri žiadna sláva. Vyhol by som sa elektromagneticky pripájanému pohonu. V ťažších podmienkach sa prehreje a nefunguje.

    #1279

    Anonymný

    Najskôr trocha opravím, spomínané vozidlá Haldex nemali a nemajú. Kórejci majú teraz svoj systém podobný Haldexu, Japonci majú tiež svoje systémy, Subaru nemá Torsen a v automate dokonca používa systém podobný Haldexu. Najslabší 4×4 má jednoznačne Honda, ale tak na ľahšie veci zvláda aj CRV. Naopak najlepšie si s trakciou na rôznych povrchoch poradia Torsen od Audi, AWD od Subaru, iDrive od BMW, ale ani Haldex 4 a 5. generácie nie je na zahodenie. Na vaše jazdy v pohode postačí aj Haldex. Diesla by som sa nebál, dnešné DPF zvládajú aj častejšiu ms jazdu, nevravím že im to robí dobre ale zvládajú. V prípade vašich 50:50 jázd je to pohoda. Vyberal by som medzi Tucsonom, Sportage, Tiguanom, Forestrom alebo RAV4. Či diesel alebo benzín? No s benzínom treba počítať u každého modelu so spotrebou okolo 9 litrov, v zime aj viac. S dieslom sa pri troche snahy bude dat jazdit tak okolo 7-7,5 litra, niekedy aj menej. Moji favoriti pri tomto rozpočte sú jasní, Tucson/Sportage 2,0 CRDi alebo Tiguan 2,0 TDi.  

    #1282

    Anonymný

    Ďakujem zatiaľ za názory!

    Inak súhlasím stým, že CRV má 4×4 dosť slabý,,, videl som totiž jeden test,,, švédsky automobilový žurnál testoval štvorkolky,,,, jedoducho pod jednu nápravu vložili podložku z valčekmi,,,druhá náprava bola na suchom asfalte-zadná,,, teda vznikli dosť odlišné trakcie náprav,,, honda sa ani nepohla,,,bolo to testované na miernom stúpaní,,,preto som CRV vylučil zo svojho hladáčika.

         Zaujímal som sa i o Xtrail, ale nejako mi tam nesedí objem motora 1,6 l ako i v testoch spomínané turbodiery,,,, testy a názory na motor sú dosť protichodné,,,, Nisssan má údajne v jeseni tohto roku dodať pre model Xtrail vyšší objem motora,,,, ale či to je pravda, to Vám nevedia povedať ani v Nissane sk. No zatiaľ ešte porozmýšam!

    #1283

    Anonymný

    najlepšie sa povozit priamo v salone s takým motorom, niekdy sa viac nakecá ako je realita. Možno tá turbodiera nebude až taká veľká, vela závisí od otáčok, je jasné že v 1300 otáčkach to asfalt trhať nebude a chvilu to potrvá kým turbo zaberie. chce sa to povoziť, predajca bude určite ochotný, ja by som pobehal viacero salónov a poskúšal vopred naplánované veci a nedal sa uchlácholiť kecami nabudených predajcov.

    #1284

    Anonymný

    ,,, samozrejme vyskúšam,, nepotrebujem trač asfaltu,,ddd,,, mám už svoje roky,,, dd,,, všetko tak  pohodičke,,,,,,no a predajcovia sú veľmi ochotní,, len aby si bral,, ddd,,, ale stretol som sa raz  aj zo seriozným prístupom,,,, asi raz,,, ale to je o niečom inom,,,,mám pocit niekedy, že o tom aute, čo chce človek kúpiť vedia omnoho menej ako zakazník,,, dd,

    #1285

    Anonymný

    no to je pravda fakt je medzi nimi malo takych co sa aspon trochu vyzna, co vedia dobre je dristat a moho razy aj klamat, ja ked idem vyberat auto pozistujem si co sa da a na kecanie predajcov vobec neberem ohlad, ich reci ma zaujimaju iba ohladom ceny

    #1292

    Anonymný

    ak chces len na bezne jazdenie po asfaltkach a v benzine, tak okrem Rav4 zvaz aj Mazdu CX-5…ten 4×4 sice nie je top a aj o cosi slabsi ako toyotacky, ale to na co potrebujes zrejme postaci…a ak chces diesel, tak okrem Xtrailu zvaz aj novy Tuscon

    #1293

    Anonymný

    ,,,,ako som už spomínal, auto potrebujem najmä kvôli zime,,, do terénu moc nepôjde, max. na nejáku horskú chatu po spevnenej ceste,,mne osobne viac v benzíne imponuje RAV4,,, mám teraz diesel 4×4, kupený ako jazdenku 4 ročnú,,,,Hyundai SF,,, keď boli tuhé zimy a kalamity tak to bolo auto na nezaplatenie,,,ako však auto stárlo, tak začalo pýtať peniažky,,,napr. vstrekovače som riešil 2 krát ,, nepomohli aditíva, ani nafta väčšinou od Slovnaftu, OMV, Shell,,,ale myslím si, že som im „pomohol“ aj krátkymi jazdami-je to obdobie asi 8 rokov,čo ho mám,,o iných veciach škoda písať ,pričom auto malo pravidelný servis,,,, počas rokov sa toho nazbiera,,,mne to pripadá tak na čas záruky a koniec,,, buď budeš opravovať, alebo sa auta treba zbaviť,,, ako to na niektorých forach doporučujú,,na nové každých 5 rokov nemám,,, a staré auta, o ktorých nič neviem,,, už nechcem,,,je to síce vec názoru,,,,      preto  uvažujem aj o benzíne,,  spotreba nie je všetko,,,, teraz mi auto zoberie po D1 aj 9-10 litrov,, a to idem max.120-130,,,takže aj turbínka potrebuje svoje,,,,takže mám trochu obavu, keď to bude už staršie,,,,zvažujem preto ešte rôzne verzie,o ktorých sa tu na fóre píše,,, RAV4, XTrail, Tuscon, Sportage, a možno i Outlander,,,

     

     

     

    #1294

    Anonymný

    Vlado, mat tak tvoj problem.. vyberanie noveho auta za 27,000.. kua..  🙂

    #1295

    Anonymný

    no aspoň raz za života je toto oprávnený problém,nie??? DDD,,,,
    no museli sme doma riešiť i veľmi závažné veci, aj zdravotného
    charakteru,,,,niečo sme ustáli,,, život ide ďalej,,,, treba si užiť aj trochu „luxusu“, veď sme
    tu len chvílku,,,už sa
    pozerám na to inak, je to uhol pohľadu na vec,,,, každý ho máme iný,!

    #1300

    Anonymný

    potom sem napis, co si nakoniec splasil.. pre info 🙂

Zobrazujú sa príspevky 15 - 1 cez 15 (z 31 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému