Kupa Novšieho auta

Domov Diskusné Fóra Z každého rožku trošku Kupa Novšieho auta

Táto téma obsahuje 8 odpovedí, má 0 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 7 rokmi, 12 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 9 - 1 cez 9 (z 9 celkovo)
  • Autor
    Príspevky
  • #184

    Anonymný

    Kupa Novšieho auta

    #1305

    Anonymný

    Zdravim chcem si kupit novšie auto momentálne mam vw 1,9tdi G4 81kw

    Chodim nan doprace 11km a z prace 11km domov rozhodujem sa velmi či kupit passat b7 1,6tdi alebo daky novši(2014+) benzin
    Passat sa mi velmi páči aj som sa bol na par odviezt len tu nastava problem či mi to na moje jazdenie nebude moc haprovat ked to už má tie dpf filtre egr atd…Ako som pisal chodim denne tych 22km ale ked ide do mesta tak to je vždy minimalna trasa nad 17km po vypadovke nie cez mesto a raz do mesta chodim domov cca 300+km tam 300+ s5 tak ročne mi to proste vychadza na 18-20tisic km aspon podla tohto auta čo mam teraz mi to na tak vychadza…

    Chcem sa vás teda opytat o radu či sa mi ten passat oplatí vzhladom na taketo jazdenie som fanda dieslu aj by som rad prinich ostal ale nie zas za ukoru že budem len do toho vražat ked to už ma dpf čo je na kratšie trasy haklivy a zas tie nove benziny viem že malo žeru ale pri tych obsahoch cca 1,2 s turbom mi to nepride ako dlho trvácne auto a spotreba na dialnici pri 140 asi moc neoslni…

    #1316

    Anonymný

    No na tie km sa fakt tento nový diesel neoplatí. Z vlastnej skúsenosti nie je spotreba vtedy nízka, lebo treba zahriať vodu-špirály vo vodnom okruhu, dieslu dlhšie trvá kým sa zahreje, samozrejme to neprospieva EGR, DPF atď. Ako záruku taký diesel prežije, ale z dlhodobého hladiska to nebude dobrý nápad. Bohužial, také terno akým bola 1,9 TDi 81 kW už sa dnes proste nevyrába a obávam sa že sa ani nebude. Moja rada teda je, kúp si Passat s benzínom, turbo rada EA211 je už vcelku spoľahlivá a hlavne detské chyby známe z minulosti sa podarilo poriešiť. Pri ľahkej nohe sa budeš pohybovať okolo 7 litrov na dialnici pri dodržiavaní 130 okolo tých 8 litrov. Známy má A3 s týmto motorom a vcelku si pochvaluje spotrebu aj výkon.  

    #1354

    Anonymný

    No na tvojom mieste by som o naftaku moc neuvazoval. ja som mal tiez podobny problem , ze ake auto. teda mne to bolo hned jasne , ze chcem benzin…len to ze aky… TSI mi  moc nevonia , z pocutia a z okolia viem zie tie rocniky pred rokom 2011 su dost nepodarene a ze po 2011? to neviem….. Ja uz auto hladam  zachvilku 4 mesiace 😀  Klasicky benzin mazda 6 2.0 rv 2008. honda accord 2.0- 2.4 2008+ . Podla mna stary dobry jednoduchy benzinovy motor v spolahlivosti a v serv. nakladoch neprekona ziadny dnesny turbobenzin a naftak uz vobec nie 🙂

    #1356

    Anonymný

    Ak nafťak tak potom na to jazdenie ako píšeš stačí passat B7 1,6 tdi. Spotreba okolo 5,5-6, motor je vcelku spoľahlivý a auto tiež.

    #1361

    Anonymný

    Dakujem za každe rady ešte som si prepočital kolko som presne spravil za 3roky čo mám tento diesel a vyšlo mi 53 000 km za 3 roky to je tiež také hraničné no pri sučastných cenach paliv by som za tie KM platil asi cca o 1700€ viac na pohonné hmoty pri spotrebe diesel priemer 6 benzin 7,5 tak rozdiel to až taky strašný nieje no len dokedy vydržia tie ceny tak ako su momentálne horšie by to bolo keby je s5 tá era kedy benzin stál 1,60e/L……….tak teraz nastava otazka ci mi novy diesel (novší nie teda uplne novy) vydrži bez tých oprav tolko aby to neprieslahlo tu hranicu 😀

    #1364

    Anonymný

    Na take kratke trate jednoznacne benzin. No a ak to nemusi byt silou-mocou koncern, existuju aj alternativy s normalnym motorom. Ak ste sa zamerali na auta porovnatelne s velkostou Passatu, napriklad Ford ma pre Mondeo 1.6 EcoBoost, Mazda pre 6 2.0 Skyactiv.

    Naco zbytocne podstupovat problemy s dieslom ako su EGR, vstreky, cerpadlo, dvojhmota, DPF, atd.? Zvlast pri jazdeni na take kratke trate? To uz skor rozsirit hladanie o auta s CNG/LPG priamo od vyroby, alebo najst auto s jednoduchym mororom kde by sa dal lahko namontovat. Investicia cca 1200e za kvalitny system sa Vam pomerne rychlo vrati.

    #1376

    Anonymný

    tak po niekolkých testovacích jazdach u noveho Opel Astra 1.4turbo 92kw,hyiundai i30,skoda rapid 1,2tsi,ci vw golf71,2tsi ma najviac prezvedcila mazda 3 2.0skyactive 120k a rozhodol som sa preto auto ci už má výrazne lepšie jazdné vlastnosti (a to som ju skušal na 18kolesách) ako ine skušane auta a ked som si tam sadol hned som mal ten prijemný pocit čo ma o to auto presvedčilo….síce to nemá turbo ako ostatne ale tahá to asi aj lepšie ako napr astra 1.4 turbo aspon sa mi to pocitovo zdalo…..tak dakujem za pomoc a názor dúfam že si už len zvyknem na to drakšie tankovanie 😀

    #1386

    Anonymný

    drahsie tankovanie ?…o ten liter paliva co treba dat na stovku tomu motoru viac oproti dieslu sa ti polahky vrati v nakupnej cene, usetrenych servisnych starostiach/nakladoch, krajsom zvuku

Zobrazujú sa príspevky 9 - 1 cez 9 (z 9 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému