Skapinanie za studena – Nubira 1.6 LPG

Domov Diskusné Fóra Poruchy, servis – otázky a odpovede Skapinanie za studena – Nubira 1.6 LPG

Táto téma obsahuje 2 odpovede, má 0 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 8 rokmi, 6 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 3 - 1 cez 3 (z 3 celkovo)
  • Autor
    Príspevky
  • #145

    Anonymný

    Skapinanie za studena – Nubira 1.6 LPG

    #1108

    Anonymný

    Ahojte, mam Nubiru 1,6 rv 98 na LPG – stary podtlakovy system BRC a nasledovny problem – v teplom pocasi nad 20-25C stupnov motor po nastartovani na benzin okamzite skape, nedrzi otacky, a v poslednej dobe uz ani pridavanie plynu nepomaha. To iste ak ho prepnem na LPG. Za studena ide v pohode, drzi otacky ako ma. Ked tlacim na plyn aby to neskapalo a zohreje sa, motor ide v poriadku. Okrem toto este jeden problem – na benzine za studena vynechavaju 2 valce, na LPG nie. A teraz co s tym bolo robene. Mechanicky vycistene vstrekovace, rozobrata a vycistena skrtiaca klapka, zaslepeny EGR ventil, nove sviecky NGK a dekel pod nimi + kable, cievka, nova lamda sonda, nove tepelne cidlo pre riadiacu jednotku. Voda v chladeni neunika, takze tesnenie pod hlavou prasknute asi nie je. Mozno som na nieco zabudol co s tym bolo robene, pokusov bolo dost. Riadiaca jednotka nehlasi ziadnu chybu, len motor skratka po nastartovani za tepleho pocasia ide k zemi. Znamy, co ma 3 tieto auta a pozna ich velmi dobre, uz nema ziaden napad v om by to mohlo byt, rozobral to asi 8x a menil vyssie spomenute veci. Problem je zjavne v teplote, ale v com presne nikto nevie. Vynechavanie valcov na benzin moze byt iny nesuvisiaci problem. Ak niekoho napadne v com je pes zakopany a co skutocne pomoze tak to musi byt technicky genius…rad vyskusam cokolvek. Motor ma velmi dobre tlaky preto sa oplati aj tuto staru sunku dat do poriadku. Vopred dakujem za pomoc. R.

    #1109

    Anonymný

    falosny vzduch, tlak paliva, ci neprepusta lpg do sania aj ked je prepate na benzin, vstreky nie len vycistit ale aj preskusat ci dobre davkuju, odvetranie palivovej nazdrze ci drzi ventil, neviem ci to ma aj volnobezny ventil.

Zobrazujú sa príspevky 3 - 1 cez 3 (z 3 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému