Vyhadzovanie rýchlosi – Fiat Marea 2,4 JTD

Domov Diskusné Fóra Poruchy, servis – otázky a odpovede Vyhadzovanie rýchlosi – Fiat Marea 2,4 JTD

Táto téma obsahuje 4 odpovede, má 0 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 8 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 5 - 1 cez 5 (z 5 celkovo)
  • Autor
    Príspevky
  • #124

    Anonymný

    Vyhadzovanie rýchlosi – Fiat Marea 2,4 JTD

    #1058

    Anonymný

    Mám taký problém, jedná sa o Fiat Marea 2,4 JTD.
    Problém je asi takýto:
    Idem po ceste so zaradenou trojkou alebo štvorkou a pri prechode nejakou výraznejšou nerovnosť (jama, hrbol) sa niekedy stane, že mi akoby vyradí rýchlosť akoby som zošliapol spojku pod plynom. Teda šaltpáka ok, ostane na mieste, motor má otáčky ale nie je v zábere. Cítiť pritom niečo ako vrčanie. Po chvíli to prestane, normálne sa motor “vráti” do záberu. Resp. pri stlačení spojky a znovuzaradení je to ok. Robí to (zatiaľ) iba pri väčších nerovnostiach a zaradenej trojke/štvorke.
    Spojka? Nejaké synchóny? Prevodovka?

    Ďakujem

    #1059

    Anonymný

    pre konečné zistenie závady je nutná demontáž prevodovky,ale pravdepodobne to bude robiť spojka,synchróny slúžia len na plynulé zaradenie rýchlostných stupňov 

    #1060

    Anonymný

    Predat kupit ine……:)

    #1061

    Anonymný

    Možná to s tím nesouvisí, ale u starého embéčka mi takto vyskakovala trojka. Způsoboval to vyvěšený silentblok u převodovky. Táhlo řazení bylo na hranici vyřazení a když se auto zhouplo, tak to vyskočilo ze záběru. Zkusil bych tuto banalitu prověřit.

Zobrazujú sa príspevky 5 - 1 cez 5 (z 5 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému