Rozširovacie podložky

Domov Diskusné Fóra Z každého rožku trošku Rozširovacie podložky

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 0 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 8 rokmi, 6 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 4 - 1 cez 4 (z 4 celkovo)
  • Autor
    Príspevky
  • #119

    Anonymný

    Rozširovacie podložky

    #1043

    Anonymný

    Zdravim mam doma v pivnici rozsirovacie podlozky 5×100 roztec a su 2.2 cm siroke. Chcem si ich dat na moju jednotkovu octaviu . Netreaba kvoli tomu upravovat napravu alebo tak? nerobi to vasciu zataz na napravu? A moozu mi koly tomu fizli robit nejake problemy? Dakujem. Bibelák Ján

    #1044

    Anonymný

    Z čiste fyzikálneho hľadiska, predĺžením ramena o šírku podložky sa zvyšuje sila pôsobiaca na uchytenie kolesa a logicky je tým náprava(zavesenie kolesa) viac namáhané. Neexistuje presne definované, koľko mm je akurát a koľko už vela. Ani jeden výrobca rozširovanie rozchodu kolies podporovať príliš nebude, keďže sa tým viac či menej zvyšuje opotrebenie závesu kolies. Niektoré vozidlá sú citlivé viac (Alfa, niektoré BMW atď) niektoré menej. Počítať treba s väčšom záťažou na ložisko, uloženie ramien, tlmič. Taktiež treba byť opatrný, nakoľko sa priečne posunie zvislá os kolesa a otázna je aj pozdĺžna stabilita vozidla, keďže sa zaiste zmení geometria kolies, ako nastavil pre konkrétne vozidlo výrobca, atď atď. Čo sa týka legislatívy, akákoľvek súčasť domontovaná na vozidlo mimo častí schválených a vyrobených výrobcom, musí byť homologovaná a schválená pre konkrétny typ vozidla. V opačnom prípade sa jedná o nelegálnu úpravu vozidla, začo hrozí odbratie OEV. Osobne by som žiadne podložky nemontoval, vyzerá to síce efektnejšie, ale? radšej by som namontoval nejaké pekné a široké Al. disky, ktoré sú schválené výrobcom.   

    #1045

    Anonymný

    Dakujem za vasu rozshiahlu a poucnu odpoved. Uz som ich mam aj namontovane ale predsa ich len idem zhodit dole.

Zobrazujú sa príspevky 4 - 1 cez 4 (z 4 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému