Aditívum do nafty

Domov Diskusné Fóra Z každého rožku trošku Aditívum do nafty

Táto téma obsahuje 7 odpovedí, má 0 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Anonymný pred 7 rokmi, 12 mesiacmi.

Zobrazujú sa príspevky 8 - 1 cez 8 (z 8 celkovo)
  • Autor
    Príspevky
  • #111

    Anonymný

    Aditívum do nafty

    #1024

    Anonymný

    Niekde som čítal, že je dobré pridávať aditívum do nafty. Nemám s tým však žiadne skúsenosti. Niekde tvrdia, že by sa malo pridávať a niekde zase, že by sa pridávať nemalo. Je teda potrebné pridávať aditívum do nafty alebo nie? Ak áno, možete mi odporučiť nejakú značku, ktorá je osvedčená? Mám Ford Focus diesel. Záleží to aj od typu auta a motoru? Ďakujem.

    #1025

    Anonymný

    Pri kolísavej kvalite našej nafty by som raz začas nejaké aditívum odporúčal. Obzvlášť teraz v zime. Ja používam a mám vyskášané Castrol TDA. Je to prísada do motorovej nafty zlepšujúca vlastnosti paliva. Optimalizuje (zabraňuje) karbonizácii trysiek, upravuje (zvyšuje) cetánové číslo a tým aj efektivitu horenia nafty – zníženie dymivosti motora. Znižuje bod tuhnutia-vylučovanie parafínu z paliva.
    Odporúčaná koncentrácia 1:1000.

    #1179

    Anonymný

    vyskúšaj produkty od firmy XADO alebo aditívum zo slovnftu českej výroby diesel aditív , mám asi 400 tis. km o ktorých viem na peugeote a používam xado a super

    #1288

    Anonymný

    Jednoznačne Vif Super Diesel Aditiv. Vyrába ho rakúska firma, o kvalite nemusím veľa písať 🙂

     

    Má takéto účinky:

     

    Letná prísada do nafty SUPER DIESEL ADITIV zvyšuje cetánové číslo, a tým zlepšuje spaľovanie. Aditívum znižuje hlučnosť motora a skracuje studený štart. Multifunkčné prísada do motorovej nafty s protikoróznymi účinkami udržuje čistotu vstrekovacích trysiek vrátane otvorov, a zabraňuje zanášaniu citlivých súčastí motora karbónovými nečistotami. Letné aditívum do nafty chráni palivové čerpadlo pred opotrebovaním potlačením penivosti paliva v celom palivovom systéme. SUPER DIESEL ADITIV ochráni váš motor pred negatívnymi účinkami biozložky, ktorá je povinnou zložkou každého paliva. Ako aplikovať: Prípravok sa dávkuje v pomere 1:1000 do nádrže automobilu pred tankovaním. Dotankováním nádrže dôjde k premiešaniu aditíva s naftou.  

    Multifunkčná prísada do motorovej nafty s protikoróznymi účinkami, ktorá udržuje čistotu vstrekovacích trysiek a chráni palivové čerpadlo pred opotrebovaním. Predlžuje životnosť palivového systému a udržuje nízku spotrebu paliva.

    Multifunkčná prísada do motorovej nafty s protikoróznymi účinkami, ktorá udrľuje čistotu vstrekovacích trysiek, vrátane otvorov.

    • dokonale chráni palivové čerpadlo pred opotrebovaním.
    • predlžuje životnosť palivového systému a udrľuje nízku spotrebu paliva.
    • zvyšuje cetánové číslo, čím zlepšuje spaľovanie, zniľuje sa hlučnosť motora, uľahčuje sa a skracuje sa studený štart.
    • Zaisťuje dokonalú starostlivosť o čistotu trysiek a zabraňuje zanášaniu citlivých súčastí motora karbónovými nečistotami.
    • protipenivostné funkcie prísady potláča penenie paliva v celom palivovom systéme.

    Skúsenosti užívateľov: http://aditiva.heureka.sk/vif-super-diesel-aditiv-letny/recenze/#section

    #1289

    Anonymný

    A môžeš si pozrieť aj tento test aditívov, kde tiež Vif vyhral (vyhral všetky testy, na ktorých sa zúčastnil) http://www.auto.cz/test-zimnich-aditiv-nafty-dva-vyrobky-totalne-propadly-78278

     

    Keď som mal dieslové auto, tiež som ho používal. Občas používam aj do benzínového auta (Vif Super Benzin Aditiv) 🙂

    #1291

    Anonymný

    Tankovat do fordu diesel vraj iba s aditivom. 

    #1296

    Anonymný

    Pre každé vozidlo s moderným dieslovým motorom by som jednozačne odporúčal aspoň raz za 3-5 plných nádrži tj. cca každých 3-5000 km naliať do plnej poriadne aditívum-VIF, TDA a pod. Neviem aký máte Ford, ale ak 1,8 TDCi so vstrekovaním Delphi, tak vtedy aj do každej prvej. Tento vstrekovací systém sa nechvalne preslávil vysokou citlivosťou na kvalitu stredo-východoeurópskej nafty.    

Zobrazujú sa príspevky 8 - 1 cez 8 (z 8 celkovo)

Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému